Choď na obsah Choď na menu
 


Čo ma len tak napadlo

Príspevky

V roku 2018

23. 2. 2018

Aj v roku 2018 mienim pokračovať v sérii kratších, a tým aj čitateľov neodrádzajúcich, príspevkov, ktoré ma niečím zaujali.

Z priemyslovky cvernovka; A komu tím prospějete?; Vox populi ...

Posledná aktualizácia 30.9.2018

 

V roku 2017

15. 3. 2017

V tomto roku ma napadá množstvo tém, o ktorých by som mohol a mal písať. Len som akýsi lenivší a keď čítam, že aj za názor môžem byť stíhaný, nemám chuť meniť panelákové pohodlie za útulnú celu v Justičáku.

Obsah:

Pohotovosť; Návrat Sedem; Lajkovanie; Kam vedú dobré úmysly?; Comedia finita est; It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

Posledná aktualizácia 20. decembra 2017

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 2

V roku 2016

2. 1. 2016

Jedno z mojich predsavzatí na rok 2016 sa týka zvýšenia počtu miniblogov, ktoré chcem písať namiesto toho, aby som sebakriticky uznal, že ich málokto číta. Veď webovú stránku si robím viacmenej pre seba, aby som si zapamätal niektoré nápady alebo usporiadal myšlienky.

Obsah:

Herostratos Tour; Nielen časy sa menia; Čo si počneme bez Schengenu?; Piaty atribút volieb; Viac štátu na našu ochranu?; "Straty" a straty; Snooker

Posledná aktualizácia 27. novembra 2016

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 0

V roku 2015

17. 5. 2015

Pokúšam sa preklenúť odmlku v písaní blogov tým, že nebudem čakať na zaujímavú myšlienku, ale písať doslova o tom, čo ma len tak napadne a spoliehať sa na to, že prípadní čitatelia výsledky vyselektujú. Rozsah 500 slov by nemal robiť problémy ani pomalšie čítajúcim.

Obsah:

Som Plaváček a poslali ma k vám z Bruselu; Tak ako minule; Na Vavrinca; Čo cyklotrasy neriešia

Posledná aktualizácia 30.11.2015

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1

V roku 2014

24. 9. 2014

Mal som dobrý úmysel písať miniblogy, ktoré by sa ľahšie čítali, pretože by sa našlo viac ochotných čitateľov. Ale miniblogy vo väčšom množstve vytvárajú maxiblog, ktorý viac odraďuje, než priťahuje. Tak som použil obvyklý postup - rozdelil som pôvodný blog na dve časti. Táto obsahuje poznámky na rôzne témy napísané v roku 2014. Naďalej odmietam upraviť názov blogu podľa diktátu Jazykovedného ústavu. To "mi" ani nenapadne.

Obsah:

Kazítka; A winner is ...; Šúchačka; Straky

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1

V roku 2013

14. 11. 2013

Nechce sa mi písať dlhočizné blogy a niektoré názory v SMS, ani v emailoch neuplatním. Tak si budem nepravidelne písať niečo ako sú stĺpčeky v novinách a nebudem sa príliš starať o to, či to aj niekto číta, pretože zmysel vidím v uchovaní niektorých nápadov a v overení si schopnosti napísať niečo zmysluplné. Vedel som, že názov tohto blogu nie je pôvodný, ale na autora som si nevedel spomenúť. Až o pár dní pri sťahovaní knižnice som si všimol knihu Jiřího Suchého Knížka aneb Co mne jen tak napadlo. Takže sa považujem za plagiátora - kajúcnika. A pokiaľ by sa chcel na mňa niekto vyťahovať, ako neovládam slovenčinu, tak vedzte, že údajnú chybu v názve blogu som spravil náročky, na protest proti nezmyselnému pravidlu

Obsah:

Srdce; Bezdomovci; Adopcie; Treska v majonéze; Vrátime sa k zháňaniu?; 

Posledná aktualizácia: 23.9.2014

 
Celý príspevok | Rubrika: Čo ma len tak napadlo | Komentáre: 1