Choď na obsah Choď na menu
 


Šiesty krát

13. 3. 2018

Šiesty krát

Jsme pořád stejně mladí, akorát je to na nás stále méně vidět.

Bolek Polívka

 

Vždy keď začínam písať blog o ďalšom abiturientskom stretnutí, mám najväčší problém s jeho názvom. Chcem aby obsahoval nejaký skrytý význam a pritiahol tým pozornosť potenciálnych čitateľov. A v tomto roku je to práve šiesty krát, kedy väčšina spolužiakov (narodených v roku 1946) vstupuje podľa čínskej astrológie do roku Psa. Pes je dobré znamenie. My, ktorí sme sa v ňom narodili, sme považovaní za komunikatívnych, priateľských, lojálnych a na pracovisku zodpovedných. Ak by som bol väčší cynik, ako som, tak by som k nadpisu pripojil slová „a naposledy“. V ďalšom roku Psa bude mať hŕstka preživších 84 rokov a ak sa ešte budú stretávať, tak im budú stačiť miesta u jedného stola. Nie je na tom nič smutné, ani tragické, tak to jednoducho v živote chodí.

Ale obrátim list. Bude to naše pätnáste (celkovo osemnáste) stretnutie v „novodobej“ histórii našich abiturientských stretnutí. S takou bilanciou sa môže pochváliť máloktorá trieda a to nielen z chemickej priemyslovky. Doterajších stretnutí sa zúčastnilo 318 spolužiakov a 13 hostí. Účasť kolísala od 19 po 33 osôb. Všetkých stretnutí sa zúčastnil Luďo, Lojzo, Vlado, Laco, Oľga a ja. Iba jedného obaja zahraniční Jožkovia, Ivan a Vierka. A ak mu to nezhatia rodinné povinnosti, prvý krát prisľúbil účasť aj Miloš zo susednej triedy. Vidieť niekoho po 54 rokoch, to už by mal spozornieť aj vydavateľ Guinessovej knihy rekordov.

Predchádzajúce stretnutie dopadlo dobre až na jednu maličkosť. Chcel som, aby sme si pochutnali na špecialitách novootvorenej reštaurácie Na Rohu. Všetci si pochutnali, niekoľkým však porcie pripadali malé a tak sa v tomto roku stretneme v hostinci UDeda. Tamojšia kuchyňa možno neohúri gurmánov, ale nasýtení budú všetci. 

ponuka-jedal-u-deda.jpg

Trochu ma prekvapuje každoročné komunikačné prebúdzanie sa z letargie. Chápem, že niekto si sadá k počítaču raz týždenne, chápem aj, že niekto je už pri elektronickej komunikácii odkázaný na deti, prípadne na vnúčatá. Napriek tomu nechápem, ak po týždni nezareaguje polovica opýtaných. Organizácia abiturientskych stretnutí nepatrí medzi moje koníčky a pokiaľ niekto počíta s tým, že ho budem na účasť prehovárať, je na veľkom omyle. Stretnutie sa predsa môže konať aj pri jednom reštauračnom stole. Ale udalosti nasledujúce po zaslaní mierne výhražnej urgencie ukázali, že to s nami ešte nie je také zlé, iba teória, že čas plynie každému rovnako, dostala trhliny. Stačili dva dni a deviatka prihlásených sa rozrástla na 24 záujemcov.

Pokračovanie po najbližšej udalosti alebo najbližšom nápade.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.