Choď na obsah Choď na menu
 


Top televízne seriály

30. 7. 2016

mr.-bean.jpg Mr. Bean, Mr. Bean, 1990, 14 x 25 min.

Obyčajný nenápadný chlapík stredného veku. Bez rodiny a priateľov, pretože každý pokus o nadviazanie vzťahu končí katastrofou. Nemá rád ľudí, má rád iba seba a svojho medvedíka. Večný smoliar, ktorý ku všetkému zaujíma svoj originálny a vtipný postoj. Snáď preto je taký obľúbený. Ale tiež možno preto, že nám ukazuje situácie, v ktorých by sme sa nechceli ocitnúť a postoje, o ktorých si myslíme, že sú nám cudzie.

 

 

the-night-of.jpgThe Night Of, Jedna noc, 2016, 1x79+1x95+6x57 min.

Osemdielna miniséria skúma okolnosti prípadu vraždy. Príbeh sleduje študenta, ktorému  zlyhá odvoz na večierok, vezme si bez dovolenia otcov taxík a vyrazí na Manhattan. Keď mu do taxíka nastúpi nádherná mladá žena, rozbieha sa osudová noc, po ktorej je obvinený zo zločinu, ktorý podľa jeho slov nespáchal. Na vlastnej koži znáša dezorganizáciu a manipuláciu v právnom a väzenskom systéme. Jeho situáciu zhoršuje, že je potomkom pakistanských prisťahovalcov.

 

true--detective.jpgTrue detective, Temný prípad, 2014 - 2015, 16 x 55 min.

Prvú sériu tvorí príbeh dvoch detektívov, ktorí  pôsobili na oddelení vyšetrovania vrážd v Louisiane. Po sedemnástich rokoch sú vyšetrovaní v súvislosti s brutálnou vraždou prostitútky a na povrch sa dostávajú spletité vzťahy medzi nimi. V druhej sérii sa menia herci i kauza a traja policajti sa musia vymotať z pavučiny konšpirácie, intríg a zrady.

 

 

 

fargo.jpgFargo, Fargo, 2014 - 2015, 20 x 50 min.

Zasnežené a ospalé mestečko Bemidji v Minnesote zažije sériu brutálnych vrážd po tom, ako sa tam objaví neznámy cudzinec. Najviac však zmení jeho príchod život poisťovaciemu agentovi, ktorý naňho narazí jedného dňa v nemocničnej čakárni. Druhá séria sa odohráva v Sioux Falls v Južnej Dakote, kde miestny policajt vyšetruje záležitosti spojené s miestnym gangom a zločineckou organizáciou.

 

 

 

bron.jpgBron, Most, 2011 - 2015, 30 x 60 min.

Impozantná spojnica Kodane a Malmö spojila aj bodrého Dána s racionálnou Švédkou pri vyšetrovaní neobvyklej vraždy, ktorá odštartovala ďalšie zločiny páchateľa. V druhej sérii sa predpokladaný únos rozrastie do série teroristických činov páchaných radikálnymi ekologickými aktivistami. Tretia séria sa snaží s mierne pozmeneným hereckým obsadením nadviazať na úspech prvých dvoch.

 

 

 

mash.jpgM.A.S.H., M*A*S*H, 1972, 255 x 25 min.

Legendárny seriál M.A.S.H. patrí v oblasti komediálnej televíznej tvorby k tomu najlepšiemu. Prostredie mobilnej vojenskej nemocnice v Kórei poskytuje možnosť nahliadnuť do každodenného života lekárov, sestier a vojakov ma prežívať s nimi dramatické situácie, ktoré dokážu prežiť s nadhľadom a humorom. Ani veľký počet epizód nebránil divákom v zaujatom sledovaní.

 

 

 

the-fall.jpgThe Fall, The Fall, 2013 - 2016, 17 x 60 min.

V dramatickom seriáli zo Severného Írska sa predstaví Gillian Anderson v úlohe policajnej komisárky vyslanej do Belfastu za účelom dopadnutia výnimočne inteligentného sériového vraha. Počas napínavého príbehu môžeme v dvoch nadväzujúcich sériách sledovať rastúce napätie, ktoré sprevádza uťahovanie sľučky okolo sériového vraha.

 

 

 

philip-marlowe.jpgPhilip Marlowe, Private Eye, Detektív Marlowe, 1983 - 1986, 5 x 60 min.

Chandlerovho detektíva Marlowa stvárnilo viacero slávnych hercov, okrem iných aj Humprey Bogart. Ale žiadnemu sa nepodarilo vytvoriť jeho všeobecne akceptovateľnú podobu tak verne, ako Powersovi Bootheovi. Z jedenástich nakrútených dielov bolo u nás premietaných iba prvých päť, ale vďaka aj za ne.

 

 

 

 

semnadcat-mgnovenij-vesny.jpgSemnadsať mgnovenij vesny, Sedemnásť zastavení jari, 1973, 12 x 70 min.

Z románovej série Juliana Semjonova o SS-Standartenführerovi Otto von Stierlitzovi nakrútila Tatjana Lioznova prekvapujúco kvalitný televízny seriál, obsadila ho tými najlepšími hercami, a nešetrila ani na presnom zobrazení dobových reálií. Nemci neboli vykreslení ako neschopní hlupáci a tak nečudo, že zožal taký úspech.

 

 

la-piovra.jpgLa Piovra, Chobotnica, 1984, 6 x 65 min.

Policajný inšpektor Corrado Cattani bol preložený na Sicíliu. Pretože sa špecializuje na mafiu a s ňou spojených obchodníkov s drogami, čoskoro sa stane terčom vyhrážania. Po únose dcéry je donútený napriek pohŕdaniu kolegov odvolať žalobu proti hlavnému podozrivému, čo mu po jej návrate nebráni pustiť sa do nemilosrdnej odvety.